KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929004
nr 1492 9004
Rolf Trolle
(1883-1972), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 55x38 cm, yttermått inklusive ram: 65x48 cm
Rolf Trolle, svensk målare, tecknare och grafiker född 1883, död 1972.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:33:57
26/9 20:18:15
Rolf Trolle
Läs mer om Rolf Trolle